pt: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (25.08): handlowa en

Słodkie walentynki

Data dodania: 29 stycznia 2019

Walentynki – święto miłości lub kolejna okazja do tego, by po prostu spędzić miło czas. Niezależnie od podejścia warto w tym dniu odwiedzić Atrium Olkusz i za zrealizowane zakupy otrzymać prezent gwarantowany w postaci słodkiego upominku z liścikiem.

Powszechnie uważa się, że walentynkowy zwyczaj okazywania sobie uczuć sięga czasów starożytnych. Jako genezę wskazuje się m.in. Luperkalia – religijne święto rzymskie, obchodzone w dniach 14-15 lutego ku czci boga Fauna Luperkusa. Pierwsze wzmianki
o romantycznej miłości powiązanej z dzisiejszą tradycją świętowania Walentynek pojawiły się w czasach późnego średniowiecza. W dzień św. Walentego ptaki miały kojarzyć się w pary.
W różnych częściach świata dzień ten celebruje się obecnie na różne sposoby. Włosi obdarowują się prezentami w kolorze czerwonym, mieszkańcy Korei Południowej obchodzą ten dzień 3 razy – od lutego do kwietnia, Filipińczycy z kolei wybierają 14 lutego na dzień swojego ślubu. W Polsce Walentynki zyskały popularność w latach 90. XX wieku. W tym dniu zwykle obdarowujemy się kwiatami, słodyczami lub spędzamy wspólnie czas poza domem.
Klienci, którzy 14 lutego wybiorą się do Atrium Olkusz i dokonają zakupów na kwotę powyżej 50 zł, będą mogli wymienić paragon na walentynkowe ciasteczka z miłosnym wyznaniem. Wystarczy okazać dowód zakupu na specjalnie przygotowanym stanowisku. Liczba nagród jest ograniczona.

 

REGULAMIN