fri: 09:00 - 21:00; next sunday (25.08): trading day pl

Wypełnij z nami PIT

News date: 12 March 2019

Rozliczanie PIT-ów jest coraz prostsze! Przekonają się o tym klienci Atrium Olkusz, którzy 16 marca 2019 będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad i wsparcia przedstawicieli Urzędu Skarbowego w wysyłaniu deklaracji podatkowej przez Internet. Akcja ma charakter ogólnopolski. Partnerem wydarzenia jest Izba Administracji Skarbowej w Krakowie.
W tym roku Polaków czekają znaczące ułatwienia w składaniu rocznych zeznań podatkowych. Dzięki uruchomieniu usługi “Twój e-PIT”, deklaracje osób rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38, zostaną automatycznie i bezpłatnie wypełnione przez system na podstawie danych zgromadzonych przez administrację skarbową. Od 15 lutego do 30 kwietnia 2019 będzie je można zweryfikować i zaakceptować lub uzupełnić czy zmienić, ale wyłącznie drogą elektroniczną – za pośrednictwem strony www.podatki.gov.pl<http://www.podatki.gov.pl>. Oczywiście nadal istnieje możliwość samodzielnego rozliczenia (elektronicznie lub składając formularz w wersji papierowej w urzędzie skarbowym).

Aby skorzystać z PIT-u wypełnionego przez urząd, w serwisie podatki.gov.pl należy wybrać Twój e-PIT a następnie zalogować się, używając PESEL (lub NIP i datę urodzenia), kwotę przychodu z zeznania za 2017 r., kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za 2018 r. oraz kwotę nadpłaty lub zapłaconego podatku za ub. rok. Bez tych danych nie będzie można się rozliczyć, dlatego warto zabrać ze sobą ubiegłoroczny PIT oraz jeden z PIT-11 otrzymany od pracodawcy.